Pielgrzymki do Fatimy na 100-lecie Objawień

Termin: 30.09 – 7.10.2017

Fatima – Valinhos – Aljustrel – Batalha – Alcobaca – Nazare – Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Coimbra – Porto – Santiago de Compostela – Braga    

 

  Dzień 1 

Zbiórka na lotniskach: w Warszawie-Modlin o godz. 19:10 (wylot o 21:10) lub we Wrocławiu o 13:30 (wylot 15:25). Przelot do Portugalii, przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, nocleg (tego dnia wyjątkowo bez kolacji). 

Dzień 2

Msza św., śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Po południu czas na prywatną modlitwę a wieczorem możliwość udziału w nabożeństwie. Kolacja. Nocleg w Fatimie.

Dzień 3 

Msza św. i śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej – wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4 

Śniadanie. Przejazd do Lizbony: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego, Msza św., średniowieczna dzielnica Alfama. Następnie przejazd do Sintry – dawnej letniej rezydencji władców Portugalii, zwiedzanie Pałacu Narodowego. Następnie przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska.  Powrót do hotelu do Fatimy, kolacja i nocleg.

Dzień 5 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Coimbry – jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii – dawnej stolicy kraju. Zwiedzanie: Uniwersytet – najstarszy ośrodek akademicki, Stara Katedra, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplica w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem produkcji. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, Msza św., następnie spacer ulicami miasta. Kolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela. Wieczorem fakultatywna wizyta w winnicy Rias Baixas (10 euro/os.).

Dzień 7 

Śniadanie, powrót do Portugalii, zwiedzanie Bragi – dawnej siedziby prymasa Portugalii. Zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa pięknie położonego na wzgórzu, Msza św. w Sanktuarium. Następnie przejazd na ostatni nocleg do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 8 

Msza św. pożegnalna, śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko. Powrót do Polski. Lądowanie w Warszawa Modlin o 20:45, a we Wrocławiu o 23:10. 

Cena wynosi 3 290 zł i zawiera:

-przelot Warszawa Modlin-Porto-Warszawa Modlin lub Wrocław-Lizbona – Wrocław z bagażem podręcznym (55x40x20 cm, 10 kg oraz druga sztuka 35x20x20cm),

– przejazdy po Hiszpanii i Portugalii klimatyzowanym autobusem,

– 7 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 6 kolacji,

– opiekę duchową i Msze św.,

– opiekę pilota wycieczek,

– ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 Euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł),

– ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (do 15 kg, dopłata 300 zł),

– dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce oraz od następstw chorób przewlekłych,

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych oraz słuchawek systemu tour audio guide – koszt 90 Euro,

– napojów do kolacji,

– fakultatywnej wycieczki do winnicy Rias Baixas (10 Euro). 

– transferu na lotnisko: Toruń-Modlin-Toruń /koszt podamy po zebraniu grupy/

Zapisy: Parafia św. Antoniego, Toruń, ul. Św. Antoniego 4, tel. 56 610 22 40

Konto: 58 1020 5011 0000 9302 0097 0368

Do pobrania: